english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Uzavřené výzvy » XXIII. výzva (uzavřena 1. 5. 2011)

XXIII. výzva (uzavřena 1. 5. 2011)

Nabídka dotací pro zlepšování kvality ovzduší a snižování emisí (XXIII. výzva)

13.09.2010
Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí České republiky vyhlásily XXIII. výzvu pro podávání žádostí o poskytnutí podpory v rámci Operačního programu Životní prostředí. Výzva je určena pro projekty zaměřené na zlepšování kvality ovzduší a snižování emisí v Moravskoslezském kraji.

Žádosti budou přijímány od 13. září  2010 do 31. května 2011. Výzva se vztahuje na individuální a velké projekty realizované na území  Moravskoslezského kraje. Alokace (maximální celková dotace z prostředků EU) na schválené projekty je vyhlášena ve výši 4 miliardy korun.

Zájemci o dotace mohou podávat žádosti o podporu v oblasti podpory 2.1 Zlepšení kvality ovzduší a oblasti podpory 2.2 Omezování emisí.

Všechny potřebné dokumenty k přípravě žádosti jsou k dispozici v Dokumentech ke stažení.
Hodnoticí kritéria pro XXIII. výzvu budou zveřejněna v nejbližší době.
Úplný text XXIII. výzvy ke stažení.

Pro žadatele z dalších krajů se výzva pro oblast zlepšování kvality ovzduší a snižování emisí (prioritní osa 2) připravuje.

Potenciální žadatelé mohou navštívit bezplatné semináře Jak získat dotaci na projekt pro zlepšení kvalitu ovzduší a snížení emisí, které se konají po celé republice do 21. října 2010.
Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.