english  | RSS


Tiskové zprávy z regionů

PPP projekt pro dodávky vody na Turnovsku a Semilsku úspěšně spuštěnTisková zpráva

03.09.2010  -

Vodohospodářské sdružení Turnov úspěšně vybralo provozovatele vodohospodářského majetku v regionu.

 

Díky dotacím ušetří obyvatelé sídliště v brněnském Novém Lískovci až 70 % energieTisková zpráva

26.02.2010  -
Skutečnost, že dotace na zateplení budov přináší významnou pomoc životnímu prostředí i peněženkám nájemců, potvrzuje příklad brněnské čtvrti Nový Lískovec. Radnice dosud rekonstruovala deset panelových domů a dalších pět chce stihnout do konce roku 2010. Úspory tepla v zateplených domech se pohybují okolo 70 %, domy také získaly modernější vzhled a zvýšila se kvalita bydlení. Na zateplení panelových domů od loňského září přispívá také Státní fond životního prostředí ČR v rámci programu Zelená úsporám, veřejné budovy jsou pak podporovány z Operačního programu Životní prostředí.

České Budějovice mají schválenou dotaci u 64 projektů podporujících životní prostředíTisková zpráva

18.02.2010  -
Během prvních dvou let existence Operačního programu Životní prostředí byla schválena dotace pro 64 projektů z okresu České Budějovice - tedy o 24 více než je celorepublikový průměr. Zatímco v průměru na okres připadá 627 milionů korun, schválený objem dotací projektů na Českobudějovicku dosáhnul téměř 535 milionů korun. Jedním z úspěšných žadatelů byla také Jihočeská univerzita s plánem na úsporu energie.

Jindřichův Hradec má schválenou dotaci u 60 projektů podporujících životní prostředíTisková zpráva

18.02.2010  -
Během prvních dvou let existence Operačního programu Životní prostředí byla schválena dotace pro 60 projektů z okresu Jindřichův Hradec - tedy o 20 více než představuje celorepublikový průměr. Zatímco v průměru na okres připadá 627 milionů korun, schválený objem dotací projektů na Jindřichohradecku přesáhnul 715 milionů korun. Jedním z úspěšných žadatelů bylo také město Lomnice nad Lužnicí s plánem na realizaci opatření na úspory energie u své základní školy.

Děčín má schválenou dotaci u 34 projektů podporujících životní prostředíTisková zpráva

18.02.2010  -
Během prvních dvou let existence Operačního programu Životní prostředí byla schválena dotace pro 34 projektů z okresu Děčín. Celostátní okresní průměr je 40 schválených projektů. Zatímco v průměru na okres připadá 627 milionů korun, schválený objem dotací projektů v rámci děčínského okresu dosáhnul téměř 657 milionů korun. Jedním z úspěšných žadatelů bylo také město Varnsdorf s plánem na opravu a odbahnění rybníka Mašíňák.

Písek má schválenou dotaci u 30 projektů podporujících životní prostředíTisková zpráva

18.02.2010  -
Během prvních dvou let existence Operačního programu Životní prostředí byla schválena dotace pro 30 projektů z okresu Písek. Zatímco v průměru na okres připadá 627 milionů korun, schválený objem dotací projektů na Písecku dosahuje necelých 156 milionů korun. Jedním z úspěšných žadatelů byly také Městské služby Písek s plánem na vybudování  stanovišť podzemních kontejnerů na tříděný odpad, nacházejících se v památkové zóně.

Prachatice mají schválenou dotaci u 29 projektů podporujících životní prostředíTisková zpráva

18.02.2010  -
Během prvních dvou let existence Operačního programu Životní prostředí byla schválena dotace pro 29 projektů z okresu Prachatice. Celostátní okresní průměr je 40 schválených projektů. Zatímco v průměru na okres připadá 627 milionů korun, schválený objem dotací projektů v rámci prachatického okresu dosáhnul 189,4 milionu korun. Jedním z úspěšných žadatelů byla také obec Šumavské Hoštice s plánem na rozsáhlou modernizaci své základní školy.

Tábor má schválenou dotaci u 42 projektů podporujících životní prostředíTisková zpráva

18.02.2010  -
Během prvních dvou let existence Operačního programu Životní prostředí byla schválena dotace pro 42 projektů z okresu Tábor. Zatímco v průměru na okres připadá 627 milionů korun, schválený objem dotací projektů na Táborsku činí zhruba 793 milionů korun - tedy nejvíce ze všech okresů v kraji. Jedním z úspěšných žadatelů bylo také město Tábor s plánem na vybudování sběrného dvoru v Bydlinského ulici.

Český Krumlov má schválenou dotaci u 35 projektů podporujících životní prostředíTisková zpráva

18.02.2010  -
Během prvních dvou let existence Operačního programu Životní prostředí byla schválena dotace pro 35 projektů z okresu Český Krumlov. Zatímco v průměru na okres připadá 627 milionů korun, schválený objem dotací projektů na Českokrumlovsku dosáhnul 223,3 milionu korun. Jedním z úspěšných žadatelů bylo také město Horní Planá s plánem na vybudování sběrného dvoru.

Strakonice mají schválenou dotaci u 38 projektů podporujících životní prostředíTisková zpráva

18.02.2010  -
Během prvních dvou let existence Operačního programu Životní prostředí byla schválena dotace pro 38 projektů z okresu Strakonice. Zatímco v průměru na okres připadá 627 milionů korun, schválený objem dotací projektů na Strakonicku dosáhnul 737 milionů korun. Jedním z úspěšných žadatelů byl také Jihočeský kraj s plánem na snížení energetické náročnosti škol a školských zařízení ve Volyni.
Počet nalezených článků 67, zobrazeny články od 1 do 10
<< < 1 [2] [3] [4] [5] [6] [7] > >>Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.