english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Podpořené projekty » Úplný přehled podpořených projektů

Úplný přehled podpořených projektů

Zpracovna biologicky rozlozitelnych odpadu v Lomnici nad Luznici

Projekt kompostárny je postaven na technologii umožňující současnou likvidaci a využití biodegradabilních odpadů, jejimž produktem je kompost. Při kompostování lze zpracovávat veškeré organické zbytky a hnojivé odpady, ke kompostování lze využívat hnojivé odpady z přídavných provozoven v obci, dochází k rozšiřování zdrojů organické hmoty a živin pro půdu. Jedná se o poměrně levný způsob, jak získat rostlinné živiny, které jsou následně využitelné rostlinami s minimálními ztrátami.
 

Podle stupně čistoty a jakosti je kompost použitelný jako organické hnojivo nebo rekultivační hmota. Další úpravou kompostu jsou získávány pěstební nebo speciální substráty, ve kterých se už přímo mohou pěstovat rostliny. Existuje i další možnost, jak využít bioodpad a to je výroba humusu na bázi rozných odpadů, z nich je biosložka získána tříděním. Realizací záměru byla vyřešena likvidace převážně části bioodpadů vznikající v městě Lomnice nad Lužnicí a jeho okolí.

Celkové náklady: 9 052 314 Kč
Celkové uznatelné náklady: 8 987 237 Kč
Celková výše podpory: 7 639 151 Kč
 
Příjemce: Mesto Lomnice nad Luznici
Místo realizace: Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj
Prioritní osa: 4
Výzva: V. vyzva OPZP
 
Akceptační číslo: 8021184
Číslo MSC2007: CZ.1.02/4.1.00/08.02615
 
Stav projektu: Projekt finálně uzavřen
Mezistav projektu:  Projekt není v žádném mezistavu.
 
Fotogalerie projektuPartneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.