english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Podpořené projekty » Úplný přehled podpořených projektů

Úplný přehled podpořených projektů

Vystavba rehabilitacniho zarizeni pro ohrozene, silne ohrozene a kriticky ohrozene zivocichy z volne prirody

Obsahem projektu bylo vybudování zařízení pro ohrožené, silně ohrožené a kriticky ohrožené živočichy z volné přírody a zraněné, handicapované či opuštěné živočichy - klidové zateplené komory, prostory pro dodržení karanténních opatření, prostory pro bezprostřední ošetření přijatých pacientů a skladové prostory.
 

Dále pak vybudování rehabilitační voliéry a velké rozlétávací voliéry za účelem získání kondice rehabilitovaného živočicha před navrácením do volné přírody. Zařízení bylo vybudováno v souladu s požadavky na welfare zvířat a veterinárními předpisy. Zařízení je schopno pečovat nejen o ohrožené, silně ohrožené a kriticky ohrožené živočichy, ale o všechny druhy volně žijících živočichů běžně se vyskytujících v dané oblasti.

Cíle projektu - Cílem projektu bylo rozšíření kapacity záchranné stanice pro zraněné, handicapované či opuštěné živočichy, se zaměření na ohrožené, silně ohrožené a kriticky ohrožené s takovou péčí, aby mohly být co nejdříve vráceny do volné přírody, a tím přispět k ochraně biologické rozmanitosti na úrovni ohrožených druhů živočichů. Projekt zajišťuje také seznamování veřejnosti s přístupem k handicapovaným živočichům a předcházení vzniku handicapu - zařízení je z určité části zpřístupněno veřejnosti.

Celkové náklady: 2 084 749 Kč
Celkové uznatelné náklady: 2 010 374 Kč
Celková výše podpory: 1 708 817 Kč
 
Příjemce: AVES
Místo realizace: Kladno, Středočeský kraj
Prioritní osa: 6
Výzva: II. vyzva OPZP
 
Akceptační číslo: 8014876
Číslo MSC2007: CZ.1.02/6.2.00/08.01521
 
Stav projektu: Projekt finálně uzavřen
Mezistav projektu:  Projekt není v žádném mezistavu.
 
Fotogalerie projektuPartneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.