english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

Peníze z Operačního programu Životní prostředí už míří k žadatelůmTisková zpráva

01.04.2008  -
Přestože Operační program Životní prostředí byl podepsán v druhé polovině prosince 2007, Státní fond životního prostředí, který je pro OPŽP zprostředkujícím subjektem, již zpracovává téměř dva tisíce žádostí za desítky miliard korun, které přijal v rámci tří dosud vyhlášených výzev. Ještě před definitivním schválením OP Životní prostředí Evropskou komisí byl Státní fond životního prostředí ČR schopen otevřít celkem šest ze sedmi oblastí OPŽP.

První evropské dotace míří k žadatelůmTisková zpráva

25.01.2008  -
Řídící výbor Operačního programu životní prostředí (OPŽP) včera večer doporučil celkem 366 projektů podaných v první výzvě OPŽP ke schválení a podpisu ministru životního prostředí Martinu Bursíkovi. Životní prostředí se tak stane prvním programem ze strukturálních fondů pro období 2007 - 2013, ze kterého budou žadatelé z ČR čerpat dotace, a to již od února t. r.

Evropská komise schválila Operační program Životní prostředí 2007 - 2013Tisková zpráva

21.12.2007  -
Podepsání Programového dokumentu OPŽP Evropskou komisí otevřelo cestu k pěti miliardám euro z evropských strukturálních fondů. Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí zároveň vyhlašují již třetí vlnu příjmu žádostí do OPŽP. SFŽP přijímá žádosti již od září 2007 a k dnešnímu dni eviduje přes tisíc podaných projektů. První rozhodnutí o přidělení dotací bude v lednu 2008.

Operační program Životní prostředí schválenTisková zpráva

19.12.2007  -
Ve čtvrtek 20. prosince v 9:00 podepíší ministr životního prostředí Martin Bursík a evropská komisařka pro regionální rozvoj Danuta Hübner schválený Operační program Životní prostředí, který přináší 150 miliard korun na ekologické projekty v České republice. Podpis se uskuteční v Bruselu, v budově Evropské komise Berlaymont (Rue de la Loi 200) [1].

Evropské finance pro čistírny odpadních vod odblokoványTisková zpráva

19.11.2007  -
Na posledním jednání s Evropskou komisí (EK) ve středu 7. listopadu se ministru životního prostředí Martinu Bursíkovi podařilo po více než tříletých diskusích odblokovat problém se smluvními vztahy, které bránily České republice v čerpání evropských finančních prostředků pro vodohospodářské stavby, především čistírny odpadních vod. Nic tedy již nebrání tomu, aby byl ještě v letošním roce Komisí schválen Operační program Životní prostředí (OP ŽP). „Jedná se o průlomový moment ve financovaní vodohospodářských projektů z evropských peněz," konstatuje ministr Bursík.

Operační program Životní prostředí zahájil druhou vlnu příjmu žádostíTisková zpráva

19.11.2007  -
Ministerstvo životního prostředí (MŽP) a Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP) zahájily příjem projektů do druhé vlny příjmu žádostí o dotace z druhého největšího operačního programu ČR - Operačního programu Životní prostředí, vyhlášené 29. října 2007.

Druhá vlna příjmu žádostí do Operačního programu Životní prostředí zahajujeTisková zpráva

29.10.2007  -
Ministerstvo životního prostředí (MŽP) a Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP) zveřejňují již druhou výzvu k předložení žádostí o dotace v rámci Operačního programu Životní prostředí. V první vlně, která byla uzavřena 26. října 2007, přijal SFŽP téměř 700 žádostí na projekty za více než 18 miliard korun, což je přes 90 % alokovaných prostředků.

Projekt „Šlapanicko - Čistá Říčka a Rakovec" byl i díky dotacím spuštěnTisková zpráva

16.10.2007  -
Státní fond životního prostředí ČR se bude na krytí nákladů projektu podílet dotací přes 30 milionů korun a EU přispěje zhruba 436,5 milionu korun.

Slavnostní ukončení projektu „Ochrana vod povodí řeky Dyje“ Tisková zpráva

13.09.2007  -
Dnes byl v Třebíči slavnostně ukončen největší z regionálních projektů kanalizací a čistíren odpadních vod, nazvaný "Ochrany vod povodí řeky Dyje". Byl realizován v deseti aglomeracích Jihomoravského kraje a kraje Vysočina.

Pitná voda pro Třebíčsko - Projekt spolufinancovaný Evropskou unií Tisková zpráva

13.09.2007  -
Dnes byl slavnostně zahájen projekt "Zajištění kvality pitné vody ve vodárenské soustavě jihozápadní Moravy - region Třebíčsko".
Počet nalezených článků 73, zobrazeny články od 61 do 70
<< < [1] [2] [3] [4] [5] [6] 7 [8] > >>Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.