english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

OPŽP nabízí dalších osm miliard pro projekty v oblasti energetiky a odpadůTisková zpráva

28.07.2009  -
Státní fond životního prostředí ČR bude od pondělí 3. srpna do konce září přijímat již jedenáctou vlnu žádostí o podporu projektů, které zlepší životní prostředí. Dotace z Operačního programu Životní prostředí jsou v této výzvě určeny pro projekty v oblasti udržitelného využívání zdrojů energie, zkvalitnění nakládaní s odpady a odstraňování starých ekologických zátěží. Příjem žádostí o podporu v rámci prioritní osy 3 byl 17. 8. 2009 zastaven.

Operační program Životní prostředí podpořil projekty částkou přes 37 miliard korunTisková zpráva

26.05.2009  -
Operační program Životní prostředí, který v letech 2007-2013 nabízí přes 5 miliard EUR z Fondu soudržnosti, z Evropského fondu pro regionální rozvoj a z národních zdrojů, má již konkrétní výsledky.

Slavnostního zahájení dotačního programu Zelená úsporámTisková zpráva

22.04.2009  -
Příjem žádostí o podporu z dotačního programu Zelená úsporám, určeného na podporu obnovitelných zdrojů energie a energetických úspor v domácnostech, dnes zahájil ministr životního prostředí Martin Bursík na Stavebních veletrzích v Brně.

Řídící výbor doporučil ke schválení téměř tisícovku projektů

20.03.2009  -
Řídící výbor Operačního programu  Životní prostředí  (OPŽP) doporučil ke schválení 977  individuálních projektů, které se ucházely o dotaci v V. a VI. výzvě k podávání žádostí o podporu.  Projekty reprezentují celkovou dotaci z Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj ve výši téměř 6,4 miliardy Kč. Tyto žádosti včera stvrdil svým podpisem ministr životního prostředí Martin Bursík.

Další možnost čerpání z evropských fondů je otevřena v Operačním programu Životní prostředíTisková zpráva

04.02.2009  -
Ministerstvo životního prostředí (MŽP) a Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP ČR) zahajují příjem projektů do již osmé vlny podávání žádostí o dotace z druhého největšího operačního programu ČR - Operačního programu Životní prostředí.  

Dalších 12 vodohospodářských projektů má šanci na dotaciTisková zpráva

16.12.2008  -
Řídící výbor Operačního programu Životní prostředí doporučil ke schválení 12 vodohospodářských projektů. Řídící orgán schválil čtyři projekty na zateplení nemocnic z první výzvy.

Další výzva pro vodohospodářské projekty je vyhlášenaTisková zpráva

09.12.2008  -
Již potřetí se v Operačním programu Životní prostředí otevírá pro obce a města možnost získat finanční prostředky na splnění závazku ČR z přístupové dohody - zajistit čištění odpadních vod v souladu se Směrnicí 91/271/EHS do konce roku 2010.

Řídící výbor doporučil ke schválení vodohospodářské projektyTisková zpráva

21.11.2008  -
Řídící výbor Operačního programu  Životní prostředí  (OPŽP) doporučil ke schválení 175  vodohospodářských projektů, které se ucházely o podporu z prioritní osy 1 programu. Projekty reprezentují celkovou dotaci z Fondu soudržnosti  ve výši 13,413 miliard Kč, což je vůbec největší objem podpory v historii Státního fondu životního prostředí ČR (SFŽP ČR) navržený ke schválení v rámci jedné výzvy.

Operační program Životní prostředí dává možnosti neziskovým organizacímTisková zpráva

03.11.2008  -
Státní fond životního prostředí pořádá cyklus seminářů o možnostech čerpání dotací z Operačního programu Životní prostředí pro nevládní neziskové organizace. Ty budou moci využít část z celkových téměř 5 miliard euro, které jsou v programu alokovány v letech 2007 - 2013. Druhý z cyklu seminářů proběhne zítra v Praze.

SFŽP zvládá mimořádný zájem žadatelů o dotace na vodohospodářské projektyTisková zpráva

17.10.2008  -
Celkem 203 projektů, podaných ve třetí výzvě Operačního programu životní prostředí (OPŽP), v nákladech dosahujících až 20 miliard korun hodnotí v současné době Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP). Projekty přispějí ke splnění závazků ČR vyplývající z evropské legislativy v oblasti odkanalizování a čištění městských odpadních vod a tím i ke zlepšení kvality vod u nás. Vydávání rozhodnutí o financování projektů se předpokládá v polovině listopadu 2008.
Počet nalezených článků 73, zobrazeny články od 41 do 50
<< < [1] [2] [3] [4] 5 [6] [7] [8] > >>Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.