english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Akce a pozvánky » Detail akce

Seminář: Podpora a propagace OPŽP oblasti podpory 4.2 - odstraňování starých ekologických zátěží

Místo konání

Konferenční prostory hotelu Populus v Praze (U Staré Cihelny 2182/11, Praha – Žižkov)

Doba konání

12. 6. 2012 (9.30) - 13. 6. 2012 (12.45)


NA SEMINÁŘI JIŽ NEJSOU ŽÁDNÁ VOLNÁ MÍSTA.

Ministerstvo životního prostředí Odbor enviromentálních rizik a ekologických škod si Vás dovoluje pozvat na seminář.

Seminář je určen pro odbornou veřejnost.

Hlavním tématem je inventarizace a evidence kontaminovaných  míst  (starých  ekologických zátěží) a představení výsledků 1. etapy projektu NIKM a návrhu 2. etapy NIKM.

Prezentován bude rovněž stav přípravy směrnice EU o ochraně půd (včetně problematiky kontaminovaných míst) a rozvoj inventarizačních a evidenčních projektů v EU, především
na Slovensku. Prezentována bude aplikační podpora celostátní inventarizace, vyvinutá v 1. etapě projektu NIKM, včetně  jejího  začlenění  do  udržitelného  informačního  systému  národní  evidence  kontaminovaných míst.

Bude vyhodnocen přínos a perspektivy moderních metod dálkového průzkumu Země pro účely vyhledávání dosud neevidovaných kontaminovaných míst, upřesňování rozsahu již evidovaných lokalit a pro vlastní metodický postup inventarizace. Dílčím tématem budou metody a formy získávání informací o potenciálních kontaminovaných místech od občanů.

Program a veškeré informace k semináři (pdf)

Kontaktní osoba:

Vyplněnou přihlášku zašlete laskavě do 5. 6. 2012  na adresu Vodní zdroje Ekomonitor spol. s r. o., Píšťovy 820, 537 01 Chrudim III, fax 469 682 310,
e-mail: seminare@ekomonitor.cz nebo olga.halouskova@ekomonitor.cz, tel. 469 682 303-5.
Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.