english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Tiskové zprávy
  • Tisk

Podpis ministra Brabce má už 5. část zásobníkových projektů s podporou 33,5 milionu Tisková zpráva

02.10.2014 - Ministr Richard Brabec v rychlém tempu schvaluje čerpání peněz z dobíhajícího Operačního programu Životní prostředí. Dnes podepsal pátou část projektů vyjmutých ze zásobníku. Umožnil jim tak pokračovat v realizaci a získat dotaci z OPŽP 2007-2013 v celkové výši 33,5 milionu Kč.


Pátá část projektů vyjmutých ze zásobníku se týká žádostí přijatých v LIV. a LVIII. výzvě, které nezískaly původně v proběhlých výzvách dostatečný počet bodů pro získání dotace. Nicméně jedná se o natolik kvalitní projekty, že je možné je nyní ze zásobníku vyjmout a schválit jejich realizaci.

Z tzv. zásobníku tedy bylo vyjmuto 5 projektů zaměřených na zlepšení přírody a krajiny či na environmentální vzdělávání a osvětu. Celková výše podpory činí 33,5 milionu Kč a tyto peníze z evropských prostředků půjdou na odbahnění rybníků a zahradní úpravy.


Státní fond životního prostředí ČR zaručuje žadatelům, jejichž projekty jsou ze zásobníku vyjmuty, že finanční podporu získají, pokud splní důležitou podmínku: a to, že profinancují svůj projekt v roce 2014. Poslední žádost o platbu je proto třeba dodat na Fond do konce letošního přijímání žádostí o platbu.

Ke splnění tohoto požadavku je možné využít i institutu zálohových plateb.

Tabulku schválených projektů najdete na stránce OPŽP.

Kontakt pro více informací:

Jana Taušová

tiskové oddělení MŽP
Mobil: 739 242 379
Tel.: 267 122 944
E-mail: tiskove@mzp.cz

Lenka Brandtová

tisková mluvčí SFŽP ČR
Mobil: 606 709 954
Tel.: 267 994 500
E-mail: lenka.brandtova@sfzp.cz

 
Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.