english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Aktuality
  • Tisk

Aktuální verze Finančního modelu a "Vyrovnávacího nástroje" pro vlastníky a provozovatele vodohospodářské infrastruktury včetně Manuálu

14.07.2008 - Na webových stránkách jsme zveřejnili aktuální verzi Finančního modelu a Vyrovnávacího nástroje.

Finanční model byl vytvořen za účelem splnění relevantní části Podmínek přijatelnosti vodohospodářských projektů pro Operační program Životní prostředí v programovacím období 2007-2013. Tento Finanční model je požadován jako součást stávajících upravených provozních smluv, které budou předkládány jako doklad pro vydání Rozhodnutí o poskytnutí dotace.

Vyrovnávací nástroj je doporučujícím nástrojem pro následnou (ex-post) úpravu tarifů na základě původního plánu (ex-ante), který je vytvořen ve „Finančním modelu pro vlastníky a provozovatele vodohospodářské infrastruktury". Oba modely se tak vzájemně doplňují a měly by být používány společně.

Aktuální verze dokumentů:
Finanční model pro vlastníky a provozovatele VH infrastruktury v 3.0.5
Manuál k Finančnímu modelu 3.0.5
Manuál k Vyrovnávacímu nástroji 1.0.3
Vyrovnávací nástroj v 1.0.3

Kontaktní osoba:
Mgr. Ivana Weberová
odbor fondů EU
Ministerstvo životního prostředí

e-mail: ivana_weberova@env.cz
tel.: +420267122097


 INFORMACE:

"Pro bezproblémové provázání Nástroje a Modelu ex ante by měly zůstat názvy obou souborů beze změn. Znamená to, že název souboru Vyrovnávacího nástroje by měl být zachován pod názvem „Vyrovnavaci nastroj v.0.3 xls a název souboru pro Model ex ante by měl být zachován pod názvem „ Finančni model v.0.5.xls". Oba soubory přitom musí být vždy ve stejném adresáři.

V případě, že by uživatel přesto chtěl změnit názvy souborů, doporučuje se oba soubory současně otevřít a pro jejich přejmenování použít menu Excelu" Soubor - Uložit jako. Správné propojení obou souborů pak lze ověřit pomocí menu Excelu: Úpravy - Propojení a následně kliknout na tlačítko "Zkontrolovat stav". Pokud se v tabulce propojeného souboru zobrazí "Zdroj je otevřen", proběhlo přejmenování správně. Následně je možné oba soubory společně zavřít. V tomto případě by mělo být zachováno automatické propojení obou souborů s nově pojmenovanými názvy souborů."
Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.