english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Aktuality
  • Tisk

Speciální příloha o dotacích nejen na vodohospodářské projekty

08.03.2008 - V úterý 4. března vyšla v Hospodářských novinách při příležitosti zahájení příjmů žádosti o dotace v rámci osy 1 Zlepšení vodohospodářské infrastruktury a snížení rizika povodní příloha Fondy EU pro životní prostředí.

Ve speciálu najdete například rozhovor s ředitelem odboru fondů EU z MŽP Janem Křížem nazvaný Většina měst a obcí na vodohospodářské dotace dosáhne, který přibližuje proces schválení operačního programu Životní prostředí a sporné body ohledně vodohospodářských smluv.

O specifikách dotací na vodohospodářskou infrastrukturu, o tom, kdo může o dotace žádat, pojednává článek náměstka ředitele SFŽP Petra Valdmana Třetí výzva OP Životní prostředí - šance pro vodu.

Článek Čistá voda pro haagský region přiblížil první projekt v rámci partnerství mezi soukromým a veřejným sektorem v nizozemské správě vod.

V příloze naleznete také část rozhovoru, který poskytla zástupkyně generálního ředitele pro regionální politiku v Evropské komisi Katarina Mathernová týdeníku Respekt s titulkem To nejlepší, co jsem pro Evropu udělala.

Nechybí ani výběr často pokládaných otázek týkajících se dotací na vodohospodářské projekty včetně jejich odpovědí, harmonogram příjmů žádostí o dotace na rok 2008 nebo analýza první a druhé výzvy OPŽP.

Speciální příloha OPŽP v deníku HN
Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.