english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Aktuality
  • Tisk

Do konce roku přibude na vlakových nástupištích a nádražích po celé ČR 1855 nádob na třídění odpadu

05.05.2015 - Ministr Brabec 7. května v 11.20 hod. na Hlavním nádraží v Praze představí projekt „Propagace OPŽP 2007-2013 a 2014-2020 formou nádob na tříděný odpad na vlakových nádražích".

V letošním roce přibude na 508 nástupištích a vlakových nádražích v ČR 1855 nádob na tříděný odpad, a to díky projektu financovanému z evropských fondů, konkrétně z Operačního programu Životní prostředí. Podmínkou realizace projektu bylo, aby vítězná firma zaměstnávala víc než 50 % procent osob se zdravotním postižením. Každý koš je pak označen štítkem propagujícím výsledky realizace OPŽP 2007-2013 v České republice. Koše budou postupně do listopadu letošního roku instalované na nástupištích a vlakových nádražích. Jen na Hlavním nádraží v Praze se ročně sebere 85 tun nevytříděného směsného komunálního odpadu ročně. Projekt vznikl na základě spolupráce Ministerstva životního prostředí, Národní rady osob se zdravotním postižením, Správy železniční dopravní cesty a Českých drah.

Při příležitosti zahájení projektu podepíše ministr Richard Brabec společně s předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením Václavem Krásou, generálním ředitelem SŽDC Pavlem Surým a místopředsedou představenstva ČD Ludvíkem Urbanem memorandum o spolupráci na instalaci a správě 1855 nádob na tříděný odpad. Součástí bude i ukázka "vítězného koše" a tzv. "správného" třídění.
Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.