english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Aktuality
  • Tisk

Ministr Brabec schválil ve čtvrtém balíku dotace pro další projekty ze zásobníku Tisková zpráva

25.09.2014 - Ministr Richard Brabec pokračuje ve zrychleném čerpání peněz z dobíhajícího Operačního programu Životní prostředí. Podepsal nyní dotace už pro čtvrtou vlnu kvalitních projektů z tzv. zásobníku. Šanci na realizaci tak dostává dalších 10 projektů s celkovou výší podpory z peněz EU ve výši 24 mil. Kč. Žadatelé o dotaci musí ovšem projekty stihnout profinancovat ještě do konce letošního roku.


Státní fond životního prostředí ČR zaručuje žadatelům, jejichž projekty jsou vyjmuty z tzv. zásobníku, že finanční podporu získají, pokud splní jednoduchou, ale o to důležitější podmínku: a to, že profinancují svůj projekt letos. „Vzhledem k času, který zbývá, je nezbytné využít všechny nástroje, které nabízí Operační program Životní prostředí, a to zejména možnost aplikace zálohových faktur,"zdůrazňuje ředitel Státního fondu životního prostředí ČR Petr Valdman.

Poslední žádost o platbu je třeba dodat na Fond do konce letošního přijímání žádostí o platbu. Ke splnění tohoto požadavku je možné využít i institutu zálohových plateb.

Tabulku schválených projektů najdete na této webové adrese.

Kontakt pro více informací:

Jana Taušová
tiskové oddělení MŽP
Mobil: 739 242 379
Tel.: 267 122 944
E-mail: tiskove@mzp.cz


Lenka Brandtová
tisková mluvčí SFŽP ČR
Mobil: 606 709 954
Tel.: 267 994 500
E-mail: lenka.brandtova@sfzp.cz
Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.