english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Aktuality
  • Tisk

Ministr schválil žádosti z LIII., LVIII., LIX., LX., LXI. a LXII. výzvy OPŽP

15.09.2014 - Ministr životního prostředí Richard Brabec podepsal ve dnech 10. a 12. 9. 2014 na základě doporučení 40. Řídicího výboru seznam schválených a zamítnutých žádostí a žádostí zařazených do zásobníku projektů v rámci Operačního programu Životní prostředí.


Na jednání 40. Řídicího výboru byly schváleny dvě žádosti z LIII. výzvy (podoblast podpory 1.1.1), pět žádostí z LVIII. výzvy (podoblasti podpory 1.3.1 a 2.2.b), oblasti podpory 4.1, 6.3 a 6.6), jedna žádost z LIX. výzvy (podoblast podpory 2.1.1), šest žádostí z LX. výzvy (podoblast podpory 3.2.1), deset žádostí z LXI. výzvy (oblast podpory 1.1) a 121 žádostí z LXII. výzvy (podoblasti podpory 2.2.a) - 2.2.d)).

Dále došlo k zamítnutí jedné žádosti z LIX. výzvy (podoblast podpory 2.1.1), tří žádostí z LXI. výzvy (podoblast podpory 1.1.1) a sedmi žádostí z LXII. výzvy (podoblasti podpory 2.2.a), 2.2.b) a 2.2d)).

Další dvě žádosti z LIX. výzvy (podoblast podpory 2.1.3) a jedna žádost z LX. výzvy (podoblast podpory 3.2.1) byly vloženy do zásobníku projektů s tím, že žadatelé budou vyzváni k doložení závazného harmonogramu dokládajícího dokončení realizace v roce 2014, což by jim zajistilo vyjmutí ze zásobníku projektů. Ostatní projekty budou k dispozici pro případné vyjmutí ze zásobníku v roce 2015.

Lhůta pro předložení všech podkladů pro vydání Rozhodnutí o poskytnutí dotace podle směrnice MŽP pro předkládání žádostí a o poskytování finančních prostředků pro projekty z Operačního programu Životní prostředí včetně spolufinancování ze Státního fondu životního prostředí ČR a státního rozpočtu České republiky - kapitoly 315 (životní prostředí) a případné další podmínky k financování jsou uvedeny v podmínkách každé Registrace akce, věnujte jim proto zvýšenou pozornost.

Schválené žádosti z LIII., LVIII., LIX., LX., LXI. a LXII. výzvy OPŽP, zamítnuté žádosti z LIX., LXI. a LXII. výzvy OPŽP.
Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.