english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Aktuality
  • Tisk

Priorita: O vratce daně z přidané hodnoty

06.05.2014 - Aktuální Priorita přináší zprávu z jednání Řídicího výboru Operačního programu Životní prostředí. Mnozí členové předchozího výboru v něm zasedají i nadále, zároveň se mezi nimi objevily nové tváře. Jednání řídicího výboru, stejně jako jednání Rady Státního fondu životního prostředí ČR, se zúčastnil také ministr životního prostředí Richard Brabec.

Zajímavým textem je rovněž rozhovor s Petrem Valdmanem ředitelem Státního fondu životního prostředí ČR. Petr Valdman mimo jiné říká, že žadatelé o podporu mohou v současné době očekávat výrazné zkrácení doby posuzování všech dokumentací, které potřebují před zahájením zadávacího řízení.

„Zatímco doposud na ně museli čekat až tři měsíce, nyní je dostanou maximálně do tří týdnů. Zjednoduší se i dodávání podkladů pro udělení rozhodnutí o poskytnutí dotace, vyjednali jsme s Ministerstvem financí možnost vydávat tento právní krok před ukončením výběrových řízení. Škrtli jsme zbytné přílohy u žádostí o podporu, čímž se zrychlí doba hodnocení žádostí, jakkoli se tím přenáší větší díl odpovědnosti na žadatele," uvádí P. Valdman.

Jiným textem hodným pozornosti je rozhovor s Danem Jiránkem, který je členem Řídicího výboru Operačního programu Životní prostředí a zároveň primátorem města Kladno a předsedou Svazu měst a obcí ČR. Dan Jiránek upozorňuje na potíže některých obcí s účtováním daně z přidané hodnoty v momentě čerpání dotace z Operačního programu Životní prostředí.

Priorita 04/2014
Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.