english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Aktuality
  • Tisk

Plán výzev na rok 2014 schválen a zveřejněnTisková zpráva

27.02.2014 - Z důvodu maximalizace čerpání finančních prostředků v Operačním programu Životní prostředí schválilo MŽP jako řídící orgán OPŽP velmi ambiciózní Plán výzev na rok 2014.

U jednotlivých výzev byla Státním fondem životního prostředí ČR podstatným způsobem zkrácena doba hodnocení přijatých žádostí.

Apelujeme na všechny žadatele, aby neprodleně zahájili přípravu žádostí o podporu vč. přípravy zadávacích dokumentací pro vyhlášení veřejných zakázek tak, aby převážná část finančních prostředků mohla být proplacena ještě v roce 2014, i za využití zálohových faktur.

Uznatelnost způsobilých výdajů se předpokládá od 1. 1. 2007. Bude tedy možné, za předpokladu splnění podmínek OPŽP, podávat i žádosti na projekty v realizaci.

Plán výzev je pouze orientační, skutečné termíny příjmu žádostí stejně jako dílčí omezení oblastí podpory budou zveřejněny vždy až s vyhlášením dané výzvy.

Plán výzev na rok 2014
Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.