english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Aktuality
  • Tisk

Priorita o programovém období 2014 až 2020

14.02.2014 - V aktuální Prioritě najdete novou rubriku, která se zaměřuje na programové období 2014 až 2020. Již nyní se ví, že v něm Česká republika sníží počet operačních programů. Ty by měly být zaměřeny mnohem více na hlavní strategické cíle České republiky. V praxi to znamená, že nebudeme z operačních programů financovat tak široký okruh věcí. Ostatně tak jsou nově nastaveny i evropské mantinely.

„V praxi to bude vypadat například tak, že nebude možné financovat opravu místní komunikace, když tato oprava nebude mít přímou a prokazatelnou návaznost třeba na vytvoření nových pracovních míst, na vytvoření nějaké nové ekonomické aktivity. Škála podporovaných aktivit bude užší," v rozhovoru s Prioritou vysvětluje Daniel Braun, první náměstek ministryně pro místní rozvoj. Zmiňuje se i o tom, kolik peněz bude moci Česká republika čerpat z evropských fondů a že v budoucnu budou všechny aktuální výzvy ze všech operačních programů zveřejňovány na jedněch webových stránkách.

Další důležitou zprávou je, že Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí České republiky vyhlásily výzvu na výměnu těch nejstarších a životní prostředí nejvíce znečišťujících autobusů městské hromadné dopravy za ekologické autobusy na stlačený zemní plyn.

Priorita č. 1-2/2014
Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.