english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Aktuality
  • Tisk

Priorita nabízí cestování

29.08.2013 - Aktuální dvojčíslo Priority se nese v duchu cestování na pěkná a zajímavá místa naší republiky, do jejichž historie se výrazně promítl Operační program Životní prostředí.

Vybrali jsme pár cestovních tipů z netradičního průvodce Českou republikou na místa, která ač jsou od sebe vzdálena i stovky kilometrů, mají jedno společné. Lze tam nalézt vizitku vztahu jejich vlastníka k životnímu prostředí. Zámky, hrady, města, rybníky, řeky, lesy, podzemní prostory, vyhaslé sopky, skalní města i technické zajímavosti jsou nádhernou kulisou projektům, které se podařilo uskutečnit s podporou Operačního programu Životní prostředí.

Součástí vydání je i reportáž o říčanském muzeu, které vstalo z mrtvých. A to opět díky podpoře z Operačního programu Životní prostředí. „Před rekonstrukcí bylo muzeum pouze historickou institucí, která se úzce zaměřovala na dějiny Říčan. Pod vedením pana ředitele Halaše, se z muzea stalo nejen centrum historie, kultury, místo setkávání, ale zároveň také centrum environmentálního vzdělávání," vysvětluje v Prioritě říčanská místostarostka, Hana Špačková.

Priorita 07-08/2013
Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.