english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Aktuality
  • Tisk

Priorita: O OPŽP a NZÚ

16.05.2013 - Aktuální vydání Priority se věnuje propojení Operačního programu Životní prostředí s programem Nová zelená úsporám.

Mimo jiného uvádí, že finanční prostředky v programu Nová zelená úsporám by měly být rozděleny v poměru 70 % pro obytné budovy (RD a BD) a 30 % pro budovy veřejného sektoru. Na první pohled by se tak mohlo zdát, že je upřednostněna podpora obytných budov na úkor budov veřejného sektoru. Avšak na budovy veřejné služby by měly být v dalším období uvolněny další prostředky právě z nástupce Operačního programu Životní prostředí.

Nedílnou součástí Priority jsou ukázky úspěšných projektů podpořených z Operačního programu Životní prostředí. Hlavní reportáž se zaměřuje na projekt pořízení drtiče stavebních odpadů.

Své stránky má v Prioritě i Ministerstvo životního prostředí, které rozjelo propagační kampaň Česká příroda. Kampaň má veřejnost upozorňovat na zajímavé přírodní krásy naší republiky. Součástí kampaně je i prezentace Operačního programu Životní prostředí a jeho úspěchů.

Priorita 04/2013
Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.