english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Aktuality
  • Tisk

Priorita: Vodohospodářské projekty a „Půjdem tudy"

17.08.2012 - Aktuální vydání časopisu Priorita přibližuje nově upravené podmínky pro sjednávání podpory na vodohospodářské projekty z Operačního programu Životní prostředí. „Kdybych to přirovnal k hokeji, bylo to jako nastoupit do druhé třetiny zápasu za stavu 0:44...," říká Jakub Kulíšek, první náměstek ministra životního prostředí, o jednáních o výkladu podmínek pro vodohospodářské projekty se zástupci Evropské komise.

Vodohospodářským projektům se věnují i reportáže z Čerčan u Benešova a Města Albrechtice. „Obce bez dotací nejsou schopny vybudovat hospodářskou infrastrukturu," tvrdí například Luděk Volek, starosta Města Albrechtice. Starostka Čerčan Dana Tomášková je přesvědčena, že i když je „situace ohledně vodohospodářské infrastruktury v České republice již celkem solidně vyřešena, zůstává stále spousta míst, kde je situace absolutně nevyřešena. Navíc problém chatových osad v blízkosti vodních toků je pole neorané a na mnoha místech tečou splašky rovnou do vodního toku."

Protože Priorita vychází v prázdninovém režimu čili jako dvojčíslo, Státní fond životního prostředí České republiky jejím čtenářům nabízí i příjemné zpestření v podobě netradičního průvodce po českých luzích a hájích. Publikace se jmenuje „Půjdem tudy" a turisty provází po místech, kde se projekty podpořené z Operačního programu Životní prostředí uskutečnily.

Priorita číslo 7/2012
Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.