english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Aktuality
  • Tisk

Informace pro žadatele v OPŽP k tzv. losovačkám

19.03.2012 - Upozorňujeme příjemce dotací z Operačního programu Životní prostředí, že Ministerstvo životního prostředí nevydá rozhodnutí o poskytnutí dotace v případě, kdy příjemce dotace použije náhodný výběr provedený losem za účelem omezení počtu zájemců v užším řízení ve smyslu § 61 odst. 4 a § 66 odst. 4 Zákona o veřejných zakázkách.

Resp. MŽP rozhodnutí vydá, avšak všechny výdaje projektů, které budou realizovány na základě výběrových řízení provedených losem, budou považovány za nezpůsobilé a nebudou tedy předmětem dotace.

Ministerstvo životního prostředí tak rozhodlo na základě doporučení Ministerstva financí jako Platebního a certifikačního orgánu, který s účinností od 1. ledna 2012  užití náhodného výběru provedeného losem za účelem omezení počtu zájemců v užším řízení  ve smyslu § 61 odst. 4 a § 66 odst. 4 Zákona o veřejných zakázkách nedoporučuje.
Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.