english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Aktuality
  • Tisk

Priorita: Úspěšné projekty a otázky kolem certifikace

14.09.2011 - Aktuální vydání Priority obsahuje komentář Petra Jirmana, pověřeného řízením Odboru fondů EU Ministerstva životního prostředí, ve kterém se věnuje výsledkům auditů na SFŽP ČR v souvislosti s pozastavenou certifikací Operačního programu Životní prostředí. O stejném tématu v rozhovoru s Prioritou mluví i ředitel Odboru národního fondu Ministerstva financí ČR Luboš Rendla.

Priorita se zaměřila také na úspěšné projekty podpořené z Operačního programu Životní prostředí. Jedním z nich je tepelnými čerpadly vybavený trapistický Klášter Naší Paní nad Vltavou, dalším pak zahájení II. etapy Projektu ochrany vod povodí řeky Dyje. „Stačilo pár let a v řece Dyji můžeme vidět pstruhy, na jejích březích létat vážky i zbloudilého ledňáčka," tvrdí v článku například starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid.

Důležitým materiálem je shrnutí práce České inspekce životního prostředí za loňský rok, nebo článek o bakteriích, které prý nemají vůbec dobrou pověst, ale na druhou stranu, jsou-li  využívány k nanofiltraci, výsledek je více než chvályhodný.

Priorita č. 4/2011
Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.