english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Aktuality
  • Tisk

Informace k zásobníku projektů v opatření 1.1. OPŽPTisková zpráva

11.11.2010 - S ohledem na spekulace a množící se účelové dezinformace bychom rádi informovali žadatele, jejichž projekty kanalizací a ČOV byly zařazeny do zásobníku projektů, že dosud nebyl žádný projekt ze zásobníku podpořen a ani v nejbližší době není pravděpodobné, že by bylo zahájeno uspokojování těchto projektů. Informace šířené o schopnostech tzv. „pomoci" projektům ze zásobníku se nezakládají na pravdě.

V minulých měsících bylo podpořeno mimo obvyklý režim několik projektů, jejichž dodatečné schválení bylo podloženo nápravou chyby v hodnocení projektů. Tato chyba vznikla v období první poloviny roku 2010, kdy SFŽP nesprávně aplikoval nařízení vlády o bonifikaci projektů ve strukturálně postižených regionech a některým projektům z těchto oblastí body nezapočítal. Dodatečnou bonifikací projektů, které původně chybně o tuto bonifikaci byly ochuzeny, byla tato chyba napravena a ze souboru všech přehodnocených projektů to postačovalo právě u těchto projektů pro dosažení bodového hodnocení, které opravňuje projekt k získání podpoře.

Dušan Fibingr
I. náměstek
Úsek řízení OPŽP
Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.